Прес-реліз

Запуск першої черги зрошувального комплексу на Херсонщині

27 квітня 2017

27 квітня у селі Киселівка, Білозерського району Херсонської області компанія ED&F Man відкрила першу чергу масштабного іригаційного комплексу, площею 1000 гектарів. У планах компанії до 2020 року вкласти в програму іригації у Херсонській та Миколіївській областях більше 60 млн доларів та забезпечити зрошення 20000 гектарів. 

Перша лінія комплексу, в яку компанія інвестувала вже 5 млн доларів, дозволить вирощувати цукровий буряк на 1000 гектарах у зоні ризикованого землеробства (що називається так через посушливий клімат). 

“До 2020 року ми плануємо відбудувати зрошувальний комплекс загальною площею 20000 гектарів у Херсонській та Миколаївській областях та вкласти у інвестиційну програму більше 60 млн доларів”, - зазначив Ігор Бучацький, кантрі-менеджер ED&F Man - Україна.

Ян Кіс Ван Дер Вайлд, керівний директор напряму Коммодіті ED&F Man (Лондон) додав, що капітальні інвестиції у зрошувальний комплекс відповідають стратегії розвитку компанії. 

"Ми орієнтовані на повний цикл виробництва, від насіння до готового продукту, цукру. У високій доданій вартості зацікавлена як сама компанія, так і українська економіка. Завдяки співпраці з місцевою та центральною владою, які створюють нам необхідні для роботи умови, ED&F Man стало комфортніше працювати, тому ми можемо планувати наступні інвестиційні проекти”, - сказав Ян Кіс Ван Дер Вайлд.

За словами Губернатора Херсонської області, Андрія Гордєєва інвестиції у іригацію - це умова достатку регіону через складність вирощування сільськогосподарських культур в умовах посушливого степу. 

“У 2017 році на поліпшення зрошування земель в державному бюджеті передбачено 30 млн грн, з них 26 млн гривень спрямовано для Херсонської області. Це свідчить про те, що держава, як і бізнес, розуміє важливість іригації для Півдня України", - додав Андрій Гордєєв.

Загалом інвестиційний портфель ED&F Man в український агробізнес станом на квітень 2017 року складає вже 150 мільйонів доларів.

"Варто розуміти, що інвестори сьогодні, на загал, бояться заходити в Україну. Це наслідок репутації, яка формувалася не один рік. Буває дуже складно пояснити західному інвестору, що в Україні справді існують регіони, де місцева влада створює необхідні умови для великого бізнесу і захищає його від свавілля.Тому ED&F Man своїм прикладом дозволяє поступово змінювати ставлення до України", - зазначив Данило Білак, головний інвестиційний радника Прем’єр-міністра України і директор Офісу залучення та підтримки інвестицій України.

Обране для заходу місце дозволило гостям на власні очі побачити найдовшу поливальну машину в Європі, довжиною 1,2 км.