Історія Засільського цукрового заводу

З 1961 року, велись будівельні і монтажні роботи заводу за проектами британської компанії Віккерс-Буккер та Миколаївського СУ-17. Загальна площа відводу землі під будівництво – склала 485 га. Цукровий завод був заблокований в двох корпусах з усіма виробничими і складськими приміщеннями. Обидва корпуси пов'язані між собою галереєю.

20 грудня 1963 року був введений в експлуатацію ІІ-й Миколаївський цукровий завод, який з часом був перейменований в Засільський цукровий завод. Спочатку завод займався, виключно, переробкою буряка та виробництвом бурякового цукру. Його виробнича потужність складала 5 тисяч тон буряку за добу.

З 1985 року, паралельно, було запущено виробництво тростинного цукру з цукру-сирцю. У сезонні роботи, чисельність персоналу на заводі досягала 1200 осіб. Грудень 1993 р. – Засільський цукровий завод був реорганізований в OАТ «Таврія-Цукор».

Березень 1999 – на базі заводу організовано підприємство ТОВ «Шелтон-Миколаїв», яке в подальшому створило дочірню фірму ДП «Шелтон-Агро». ДП «Шелтон-Агро» займалося тваринництвом, вирощуванням буряка (для заводу), зерна та інших с/г культур.

Липень 2004 р. – на базі ТОВ «Шелтон-Миколаїв» організована компанія ТОВ «Сімекс».

В 2006 року компанія «Юкрейніан Шугар Компані» – дочірня ED & F Man Sugar, з’явилась на українському ринку.

6 червня 2007 р. – ЮШК придбала у компанії ТОВ «Сімекс» 75% акцій Засільського цукрового заваду. Решта 25% находились у розпорядженні іншого власника. В модернізацію заводу, протягом 3х років, було інвестовано близько 30 мл. доларів.

В 2009 році ED & F Man сконцентрувало 100% акцій Засільського цукрового заводу, став єдиним власником.

Перше пробне виробництво цукру було запущено в листопаді цього ж року. Лютий 2010 р. – протягом виробничого періоду, компанією були зафіксовані показники виробництва цукру за місяць - 25 тис. тон.

В 2011 році у зв’язку з проблемами одержання квоти на переробку сирцю і виробництво цукру, керівництвом компанії було прийнято рішення про будівництво бурякового цеху та створення власної сировинної бази, тобто вирощування цукрового буряку.

В 2012 році, ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані» спільно з Агро-торговою фірмою «Агро-Діло» (Юкрейніан Фармінг Компані) зайнялося вирощуванням цукрових буряків, з метою виробництва бурякового цукру і його продажів по території Україні, а також експорту на світові ринки.